Finansowe wsparcie dla ukraińskiej społeczności UMK

2022-03-22

Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici uruchomiła zbiórkę środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskiej społeczności UMK.

więcej »


Matematyka w tłumaczeniu 

2022-05-11

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika powstał internetowy, polsko-ukraiński słownik szkolnych pojęć matematycznych.

więcej »


Pomoc prawna dla osób z Ukrainy

2022-04-14

Uniwersytecka Poradnia Prawna poszerza swoją działalność i odtąd bezpłatną pomoc oferuje także osobom z Ukrainy, które uciekły z kraju przed wojną.

więcej »


Śniadanie na Barbarce

2022-04-04

Zbiórka na rzecz 46 osób z Ukrainy przebywających w Szkole Leśnej na Barbarce, do której włączają się Wydział Nauk Historycznych i Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK została bezterminowo przedłużona.

więcej »


 

Książki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

2022-04-11

Wydział Chemii zaprasza do udziału w zbiórce książek ukraińskich, które zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z Ukrainy. Akcja jest prowadzona w porozumieniu z fundacją Emic.

więcej »


Piknik "Poznajmy się"

2022-04-22

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Centrum Targowym Park (Szosa Bydgoska 3 w Toruniu) odbędzie się piknik pod hasłem "Poznajmy się" dla polskich i ukraińskich rodzin oraz wolontariuszy wspierających uchodźców. Podczas wydarzenia UMK zaprezentuje swoją ofertę pomocy Ukrainie.

więcej »


Festiwal z ukraińskim akcentem

2022-04-21

Pierwszego dnia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy do miasteczka uniwersyteckiego na interdyscyplinarny piknik naukowy z mnóstwem atrakcji. Większość imprez w ramach pikniku będzie tłumaczonych na język ukraiński.

więcej »


Przeniesienie na UMK z ukraińskich uczelni

2022-03-24

W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów ruszyła rekrutacja studentów z Ukrainy, którzy chcą kontynuować studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w trybie przeniesienia z uczelni ukraińskiej.

więcej »


Przyjazna przestrzeń w Bibliotece

2022-03-22

Dzieci i młodzież z Ukrainy wraz z rodzicami (opiekunami) mogą korzystać z edukacyjno-rekreacyjnej przestrzeni, którą zaaranżowano w Bibliotece Uniwersyteckiej. Można tam spędzić czas na odpoczynku, nauce i zabawie.

więcej »


Zbiórka dla czworonogów

2022-04-13

Z inicjatywy studentów Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na UMK ruszyła zbiórka darów na rzecz zwierząt z Ukrainy, które również cierpią z powodu wojny.

więcej »

 


Zatrudnienie w ramach grantów NCN

2022-04-05

W ramach wsparcia dla Ukrainy Narodowe Centrum Nauki umożliwiło kierownikom grantów NCN zatrudnienie ukraińskich naukowców w ramach posiadanych środków.

więcej »


Studenci Ukrainie

2022-03-31

Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych podczas najbliższej edycji „Motobazaru” będą prowadzić zbiórkę pieniędzy i darów na rzecz osób z Ukrainy oraz Domu Dziecka „Młody Las” w Toruniu.

więcej »


Wielkanocna paczka dla rodaków z Ukrainy

2022-03-31

Współpracujące z UMK stowarzyszenie "Wspólnota Polska" rozpoczyna akcję "Wielkanocna paczka dla rodaków z Ukrainy".

więcej »


Bliższy język polski

2022-03-25

Ponad 430 osób z Ukrainy skorzysta z bezpłatnych kursów języka polskiego organizowanych przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

więcej »


Studenci w walce z dezinformacją

2022-03-25

W Katedrze Badań Przestrzeni Informacyjnej na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych ruszył projekt "Zgłoś Trolla". W jego ramach studenci i studentki architektury informacji na UMK będą weryfikowali nieprawdziwe informacje na temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego pojawiające się w przestrzeni cyfrowej.

więcej »


Razem możemy więcej

2022-03-24

27 marca w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się koncert charytatywny dla Ukrainy "Razem możemy więcej". Początek o godzinie 18:00.

więcej »


#studenciUKRAINIE - wolontariat bez granic

2022-03-24

W ramach projektu #studenciUKRAINIE, na UMK uruchomiony został system wolontariatów studenckich na rzecz uchodźców, którzy przybyli do naszego regionu.

więcej »


Poznajemy się nawzajem!

2022-03-23

Dr Magdalena Kalińska (pełnomocniczka rektora ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów) oraz studentki Viktoriia Kramnychna i Viktoriia Baczyńska zapraszają na spotkanie integracyjne dla osób z Ukrainy studiujących na UMK.

Spotkanie odbędzie się 24 marca 2022 r. o godz. 18:30 w Świetlicy (stary WF) przy ul. Gagarina 35 (sala na półpiętrze). Spotkanie ma służyć integracji i relaksowi oraz dyskusji o tym, co można zrobić, aby pomóc nowym mieszkankom i mieszkańcom Torunia przybywającym z Ukrainy.


Granty na start dla badaczy z Ukrainy

2022-03-16

W celu wsparcia ukraińskich naukowców, uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, Uniwersytet uruchamia dla nich specjalną ścieżkę "Grantów na start".

więcej »


Gramy dla Ukrainy

2022-03-16

Uniwersyteckie Centrum Sportowe oraz zawodniczki AZS UMK Toruń organizują charytatywny mecz siatkarski dla uczennic i uczniów z Ukrainy, którzy wkrótce rozpoczną naukę w toruńskich szkołach.

więcej »


Zasady zarządzania kryzysowego

2022-03-15

Wszystkie sprawy dotyczące bezpośrednio wojny w Ukrainie, a także wszystkie działania podejmowanie na naszej uczelni w związku z wojną monitoruje i koordynuje zespół ds. zarządzania kryzysowego kierowany przez prorektora prof. Wojciecha Wysotę.

więcej »


Pod antropologiczną lupą

2022-03-11

Wykład "Jak rozpoznawać medialną propagandę" rozpocznie nowy cykl spotkań organizowany przez Katedrę Etnologii i Antropologii Kulturowej Instytutu Nauk o Kulturze UMK. Seminaria będą odbywać się pod wspólnym tytułem "Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie - potrzeby - działania".

więcej »


Zawieszenie współpracy z Rosją i Białorusią

2022-03-07

W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki o zaprzestaniu współpracy pomiędzy Polską a Rosją w ramach porozumienia o współpracy w dziedzinie nauki i technologii zawartego 25 sierpnia 1993 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zawiesza do odwołania współpracę naukową i dydaktyczną ze wszystkimi rosyjskimi i białoruskimi uczelniami, instytucjami naukowymi, wydawnictwami i naukowcami.

więcej »


YUFE z Ukrainą

2022-03-04

W imieniu konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE), nasza Rada Strategiczna wyraża absolutne potępienie dla inwazji prowadzonej przez rosyjski rząd i deklaruje solidarność ze wszystkimi obywatelami Ukrainy

więcej »


Wszystkie ręce na pokład

2022-03-03

Społeczność akademicka czynnie angażuje się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla obywateli Ukrainy. Dary można zostawiać w specjalnie oznaczonych miejscach na wydziałach, w Uniwersyteckim Centrum Sportowym i w Bibliotece Uniwersyteckiej.

więcej »


Pomoc dla Ukrainy

2022-03-01

Informujemy o działaniach, które władze Uniwersytetu podjęły w związku z wojną w Ukrainie.

więcej »


UMK solidarnie z Ukrainą

2022-02-24

Z niedowierzaniem i wielkim niepokojem przyjęliśmy informację o zaatakowaniu przez wojska rosyjskie Ukrainy. Każda wojna stanowi czarną kartę w historii ludzkości i zaprzecza uniwersalnym wartościom właściwym środowisku akademickiemu.

więcej »

Solidarni z Ukrainą